logofundacji

Ruszają zapisy na II Podkarpacką Konferencję Rad Rodziców

Fundacja „Rodzice Szkole” i Podkarpacki Kurator Oświaty zaprasza na II Podkarpacką Konferencję Rad Rodziców. Wydarzenie poświęcone funkcjonowaniu rad rodziców odbędzie się 25 października br. w Rzeszowie. - To wspaniała okazja, aby poznać metody i narzędzia niezbędne do funkcjonowania rodziców w szkołach ich dzieci – mówi Wojciech Starzyński, prezes Zarządu Fundacji.


II Podkarpacka Konferencja Rad Rodziców jest organizowana dla wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem rodziców w szkole. Zaproszenie jest skierowane przede wszystkim do członków rad rodziców i dyrektorów szkół, którzy podczas wydarzenia poznają praktyczne rozwiązania ułatwiające współpracę wewnątrzszkolną pomiędzy różnymi jej organami.


W trakcie Konferencji poruszone zostaną też budzące wiele pytań kwestie dotyczące finansów rad rodziców, takie jak sposoby na pozyskiwanie środków, zatrudnianie pracowników czy posiadanie konta. -Rada rodziców może zatrudnić dodatkowego nauczyciela angielskiego lub zorganizować w szkole zajęcia z robotyki. Jednak niewielu rodziców o tym wie – komentuje prezes Wojciech Starzyński.


Prelegenci wyjaśnią również relacje między dyrektorem szkoły a radą oraz opiszą dobre praktyki związane ze współpracą. Po wystąpieniach będzie czas na pytania i odpowiedzi oraz rozmowy z ekspertami.


- Nie da się stworzyć dobrej szkoły bez zaangażowania rodziców. Rady rodziców mają ogromne znaczenie w rozwoju nowoczesnej edukacji, dlatego warto, aby znały swoje prawa i były aktywnymi uczestnikami szkolnego życia – zaznacza Wojciech Starzyński, prezes Fundacji Rodzice Szkole, która wraz z Podkarpackim Kuratorem Oświaty jest organizatorem konferencji.Wydarzenie odbędzie się 25 października 2019r w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym na ul. Witolda 11a w Rzeszowie.

Udział w konferencji jest bezpłatny.