logofundacji

Zaproszenie na seminarium

Szanowni Państwo,
polecam seminarium organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i zachęcam do skorzystania z proponowanej oferty
Z wyrazami szacunku

Wojciech Starzyński
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”

cid:<a href=

Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji serdecznie zaprasza Państwa na Seminarium dotyczące możliwości dofinansowania zagranicznych wyjazdów edukacyjnych dla kadry edukacji dorosłych w ramach programów Erasmus+ Edukacja dorosłych i PO WER Edukacja dorosłych.

Seminarium odbędzie się 28 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jego celem jest przedstawienie możliwości uzyskania dofinansowania, zaprezentowanie przykładów dotychczas realizowanych projektów oraz umożliwienie skonsultowania pomysłów na projekty głównie w akcji 1. Termin składania wniosków o dofinansowanie w tej akcji to 1 lutego 2018 r.

Wstępną wersję programu seminarium i link do rejestracji znajdą Państwo pod adresemhttp://erasmusplus.org.pl/seminarium-dotyczace-mozliwosci-dofinansowania-ae-power-28112017/

 
Ze względu na to, że rok 2018 będzie Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, do udziału w wydarzeniu zapraszamy szczególnie instytucje kultury i organizacje działające w obszarze kultury zainteresowane realizacją projektów edukacyjnych na rzecz osób dorosłych.

Będziemy także wdzięczni za przesłanie tego zaproszenia innym organizacjom i instytucjom, które mogą być zainteresowane wzięciem udziału w seminarium.

Po więcej informacji na temat programu Erasmus+ Edukacja dorosłych zapraszamy na naszą stronę internetową:http://erasmusplus.org.pl/edukacja-doroslych/. Jeśli chodzi o Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) obecnie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji stara się o pozyskanie środków z tego programu na dofinansowanie projektów na zasadach programu Erasmus+ w Akcji 1 - Mobilność kadry edukacji dorosłych, co pozwoli na wsparcie większejliczby przedsięwzięć z zakresu edukacji dorosłych. Szczegóły będą dostępne wkrótce.

Aby zachęcić Państwa do współpracy międzynarodowej, przesyłamy linki do opisów przykładowych dofinansowanych projektów realizowanych przez instytucje i organizacje działające w obszarze kultury:

- projekt "60+Virtual Culture" realizowany w akcji 2 przez Stowarzyszenie Żółty Parasol https://ec.europa.eu/epale/pl/blog/po-co-seniorom-wirtualna-kultura

- przykłady wyróżniających się projektów realizowanych m.in. przez instytucje kultury zaprezentowane podczas wirtualnej wystawy zdjęć z okazji 30-lecia programu Erasmus https://ec.europa.eu/epale/pl/blog/these-organisations-work-adult-education-france-and-poland-part-2

Jednocześnie informujemy, że 8 grudnia 2017 r. planujemy organizację spotkania poświęconego Akcji 2 – Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych.

Serdecznie zapraszamy na seminarium!