logofundacji

Poznańskie Orły fruwają wysoko

orly

Po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Orłów Piątki. To wielkie święto szkoły. Dzięki bardzo szerokiej gamie ważnych z punktu widzenia wychowawczego konkurencji, wśród laureatów ma szansę znaleźć się każdy uczeń. Spośród nich Kapituła Gali wybiera tych najbardziej docenianych przez społeczność szkolną. Otrzymują oni medal Orła Piątki.
Zarówno przebieg uroczystości, organizowanej na wzór filmowych Oscarów (jest nawet czerwony dywan, po którym na scenę wchodzą nominowani uczniowie), jak i towarzyszące jej emocje - uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości - wzruszają i pokazują, jak wielką rolę ta inicjatywa odgrywa w szkolnym  programie wychowawczym.


Będąc kolejny raz gościem Gali miałem zaszczyt wręczyć  głównemu  zwycięzcy album Matki Niepokornych, stanowiący piękne podsumowanie realizowanego przez naszą fundację projektu pod tym samym tytułem. Nawiązując do opisanych w nim życiorysów niepokornych matek i ich dzieci, gratulowałem i życzyłem  całej szkolnej społeczności właśnie tej „niepokorności”, która prowadziła ich poprzedników do walki o dobro wspólne do walki o Wolną, Niepodległą Polskę.

Wojciech Starzyński
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”