logofundacji

Wakacje przed nami

Szanowni Państwo:
Rodzice, Dyrektorzy szkół, Nauczyciele, Pracownicy administracji szkolnej, Uczniowie, Przyjaciele i Współpracownicy Fundacji „Rodzice Szkole”,

kończący się rok szkolny 2015/2016 był rokiem pełnym dynamicznych zmian, planów oraz nowych pomysłów, zarówno w polityce oświatowej państwa, jak i w działaniach naszej Fundacji. Na pewno nie wszystkie z nich są w pełni akceptowane przez całe środowisko oświatowe, na pewno przyszłość przyniesie ich korekty oraz nowe rozwiązania i nowe wyzwania.
Cieszyć się jednak należy, że po raz pierwszy od wielu lat propozycje i decyzje Ministra Edukacji Narodowej są oparte na szerokiej debacie publicznej zainicjowanej i prowadzonej przez nową ekipę MEN. Tym wszystkim, którzy w tej debacie uczestniczyli, poświęcając niejednokrotnie swój prywatny czas i dzieląc się własnymi doświadczeniami oraz zgłaszając propozycje szeregu nowatorskich rozwiązań, w imieniu Fundacji „Rodzice Szkole” i własnym gorąco dziękuję.
Życzę wspaniałego letniego wypoczynku, pozwalającego rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017 z głębokim przekonaniem, że wspólnie podołamy wszystkim wyzwaniom, jakie się przed nami pojawią.


Dla Fundacji „Rodzice Szkole” i związanych z nią środowisk oświatowych priorytetem będzie zorganizowanie, pod Honorowym Patronatem p. minister Anny Zalewskiej, 16 Regionalnych Konferencji Rad Rodziców i powołanie Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców, a także poszerzenie działalności Punktu Konsultacyjnego, służącego pomocą prawną i merytoryczną w budowaniu płaszczyzny współpracy: radom rodziców, dyrektorom szkół, radom pedagogicznym, samorządom uczniowskim oraz samorządom terytorialnym. 

Do zobaczenia we wrześniu.

Wojciech Starzyński
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”