This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

logofundacji

Nowelizacja prawa w świetle obrad edukacyjnego okrągłego stołu

Szanowni Państwo,

prace prowadzone przez Fundację „Rodzice Szkole” oraz związane z nią rady rodziców i środowiska rodzicielskie umożliwiły przygotowanie i przedstawienie uczestnikom obrad Edukacyjnego Okrągłego Stołu pakietu nowelizacji prawa oświatowego, dotyczącego  miejsca i roli rodziców w polskim systemie oświaty.

Mamy nadzieję, że proponowane rozwiązania spotkają się z akceptacją strony rządowej i zostaną włączone do zapowiadanej przez MEN szerokiej nowelizacji prawa oświatowego, wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społeczeństwa, ale końcowy sukces będzie zależał od upowszechnienia i uzyskania poparcia zgłaszanych inicjatyw przez jak najliczniejsze kręgi obywateli oraz Posłów, Senatorów i Prezydenta  RP.

Uwzględniając powyższe, zwracamy się do wszystkich, dla których kluczem do zbudowania nowoczesnego państwa i gospodarki, mogącej rywalizować z najbardziej rozwiniętymi gospodarkami świata, jest szkoła odpowiadająca na wyzwania XXI wieku, z prośbą  o pomoc w promowaniu przedstawionych rozwiązań oraz zgłaszanie uwag, opinii i propozycji, które będziemy starali się uwzględnić w dalszych pracach.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczęliśmy dyskusję mającą na celu przygotowanie rozwiązań prawnych, umożliwiających radom rodziców korzystanie z 1 % odpisu od podatku dochodowego od osób fizycznych (na wzór organizacji pożytku publicznego), co pozwoliłoby rodzicom na gromadzenie znaczących środków finansowych  przeznaczanych na działalność szkół ich dzieci.

Z góry dziękując za pomoc, w jak najszerszym upowszechnieniu przedstawionych planów i działań, deklarujemy, że o wszystkich pracach dotyczących powyższej  tematyki będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Z wyrazami szacunku
Wojciech Starzyński

Prezes Fundacji „Rodzice Szkole”

Projekty:

1. ustawa o statusie prawnym rady rodziców
2. ustawa o prawach i obowiązkach rad rodziców
3. ustawa o ponadszkolnych społecznych organach w systemie oświaty