This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

logofundacji

Zawieszenie strajku – koniec, czy początek?

Zawieszenie strajku nauczycieli, to wiadomość, na którą społeczeństwo oczekiwało od kilkunastu dni, wyrażając nadzieję na spokojne odbycie egzaminów maturalnych i zakończenie roku szkolnego, jednocześnie dostrzegając potrzebę rozpoczęcia ogólnonarodowej dyskusji dotyczącej doskonalenia, a czasem nawet nieznacznej korekty wdrażanej reformy oświaty.
Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, szczególnie nauczycielom, rodzicom i uczniom, zachowującym w trakcie bardzo trudnego sporu umiar i nie przekraczającym granicy herbertowskiego dobrego smaku. Kolejny raz pokazaliśmy, że mimo często bardzo wyraźnej różnicy zdań potrafimy, w chwili decydującej o przyszłości kraju, wznieść się ponad osobiste emocje oraz partykularne interesy i podjąć działania dobrze służące całemu społeczeństwu.
Od jutra czeka nas spokojna, codzienna praca i dyskusja na temat polskiej oświaty, do której zapraszam i zachęcam wszystkich uczestników życia szkolnego. To zadanie niełatwe, wg mnie znacznie trudniejsze niż protesty, ale to egzamin, który musimy zdać na piątkę z plusem. Głęboko wierzę, że tak będzie i życzę wszystkim, dla których dobro kraju i dobro polskiej szkoły jest wartością najwyższą, wielu sukcesów na tej drodze.
 
Wojciech Starzyński
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”